Генерали, водолази і полярники: В Україні більше 25 тисяч жінок служать за контрактом в армії
Збройних Силах України вже зараз понад 25 тисяч жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками, з них 3,4 тисячі – на офіцерських посадах
Про це віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час виступу на семінарі "Обґрунтування доцільності і можливостей врахування гендерного компоненту у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України", передає Depo.Донбас .
На її думку, такі цифри свідчать, що "миротворчий внесок жінок величезний і спекуляції на гендерну тему спростовує сама реальність".
"Саме в цій суворій реальності – у час гібридних загроз, триваючої війни Росії проти України, жінки ціною власного життя і здоров'я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру",- наголосила вона.
Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що Україна є єдиною державою, яка під час війни ухвалила Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325, що вже має позитивні результати.
"Наразі впевнено можемо говорити про успішну реалізацію Національного плану дій з імплементації цієї резолюції. Тішуся, що кількість посад, на які можна призначати військовослужбовців-жінок суттєво збільшилася, а відтак, маємо вже перших жінок генералів – Людмилу Шугалей та Оксану Хоменко", – наголосила віце-прем'єр-міністр.
За її словами, крім жінок-генералів, в Україні вже є дві перші жінки-водолази, а на конкурс з відбору кандидатів до Антарктичної експедиції вже подали заявки 26 жінок.
"У контексті позитивних гендерних новин маю згадати і про Міноборони, де у вересні з'явилося 19 гендерних радників у військових вишах та установах культури. Маю надію, що наступного року такі гендерні радники почнуть з'являтися у кожній військовій частині та структурних підрозділах Міністерства оборони та Генерального штабу", – зазначила віце-прем'єр-міністр.
У свою чергу Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що традиційно чоловічий сектор безпеки й оборони змінюється на очах.
"Нині вже 12 тисяч жінок є учасницями бойових дій, це є свідченням кардинальних змін, що з кожним роком удосконалюють наше життя", - додала Левченко.