Гендиректор Дунайського пароплавства Москаленко тисне на Мінінфраструктури щодо продажу 10 суден, — заява Профспілки
Керівники ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" намагаються свою бездіяльність та корупцію перевести до зони відповідальності профільного Міністерства розвитку громад та територій України. Про це ідеться у заяві Незалежної дунайської профспілки працівників водного транспорту.
Так представники профспілки розцінили заяву гендиректора пароплавства Дмитра Москаленка у телеграм-каналі, де той звинуватив Міністерство, у тому що "акціонер паралізує роботу УДП" і "не розуміє, що робити із пароплавством у перспективі 5-10 років".
"Зазначимо, що Москаленко як посадовець, зобов’язаний управляти державним активом ПрАТ УДП, довів пароплавство до кризи. Його "здобутки" — величезні борги, втрата найцінніших кадрів, очікувані масові звільнення, зловживання з ремонтом флоту, провал сезону перевезень-2024, відсутність нових контрактів та бізнес-плану щодо нарощування перевезень. Москаленко довів пароплавство до катастрофи і став катастрофою для єдиного українського пароплавства. Він намагається зберегти крісло керівника, звинувативши Міністерство у колапсі довіреного йому підприємства", — йдеться у заяві.Там наголошують, що завдання адміністрації УДП — "досидіти на посаді до моменту, коли стане можливим продати найбільш ліквідні залишки флоту" в інтересах кількох іноземних компаній.
"Показово, що Москаленко жодного слова не говорить про стратегію розвитку пароплавства. Натомість він продавлює схему з розпродажем так званих "непрофільних активів та баласту. "Баластом" визначили чотири пасажирські судна: "Україна", "Молдавія", "Тиса" та "Дніпро". А також – найбільш цінний актив — шість одиниць морського флоту: "Вилкове", "Ізмаїл", "Татарбунари", "Рені", "Віану-ду-Каштелу", "Кілія", — зазначено у заяві.
У листі підкреслено, що адміністрація ПрАТ домагається у Міністерстві дозволу на продаж суден, але отримала категоричну відмову. "Схема поставлена на паузу і її ініціатори публічно тиснуть на міністра Олексія Кулебу та заступника міністра Тимура Ткаченка, аби ті погодили план реалізації ключових суден пароплавства, ставши учасниками корупційного угруповання", — наголошують профспілчани.
Профспілка закликає Міністерство дати об'єктивну оцінку економічної ситуації в УДП та усунути від керівництва пароплавством дискредитовані кадри.
Раніше у контексті конфліктної ситуації у ПрАТ УДП між трудовим колективом і адміністрацією повідомлялося про напад представників безпеки УДП на капітана судна "Вилково" Олега Чепченка, що стався 27 липня. Один із нападників – керівник департаменту безпеки УДП і екс-очільник Ізмаїльського райвідділу поліції Зайков намагався незаконно тиснути на колишніх колег-правоохоронців. Сторона Чепченка звернулася до керівника Ізмаїльської окружної прокуратури, після чого 9 серпня у ЄРДР зареєстрували провадження №12024166150000320 за ст. ККУ 125 ч.1. З огляду на це Федерація профспілок транспортників України зверталася до Мінінфраструктури щодо розірвання трудового договору з гендиректором ПрАТ Москаленком.
Також повідомлялося, що Тимур Ткаченко, призначений на посаду заступника міністра 27 вересня 2024 р. опікується у Міністерстві питаннями річного і морського транспорту.
Пізніше повідомлялося про лист Незалежної Дунайської профспілки водного транспорту "Солідарність" на ім’я Президента України Володимира Зеленського, де главу держави просили взяти під особистий контроль долю єдиного в Україні пароплавства, доручивши відповідним органам вжити відповідні заходи.
_____________________
Відповідно до даних державних реєстрів НЕЗАЛЕЖНА ДУНАЙСЬКА ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ «СПРАВЕДЛИВІСТЬ» (скорочена назва НДП ПВТ "СПРАВЕДЛИВІСТЬ") Код ЄДРПОУ 43703380, зареєстрована 10.07.2020, за адресою 68600, Україна, Одеська обл., місто Ізмаїл, вулиця Мічуріна, будинок, 11, офіс, 10, Телефон: +380972858413 керівник - Овчиннікова Антоніна Григорівна, засновники - 23 фізичні особи.