Добавить новость
 
Горячие новости часа
Сегодня в Измаиле

Новости Измаила — календарь событий, фактов, происшествий за день

Сегодня 28 ноября 2024 года
Не в Измаиле?
Новости сегодня на 29ru.net

Новости от партнёров


Добавь свою новость бесплатно - здесь

Другие новости сегодня

Новости сегодня от Adwile

Як волонтерам убезпечити себе від кібершахраїв

0

Після початку вторгнення значно збільшилась кількість волонтерів, що збирають гроші на військові потреби чи гуманітарну допомогу. На жаль, разом з цим збільшилась і кількість кібершахраїв, які намагаються викрасти волонтерські гроші. “Рубрика” розповідає одну з таких історій та пояснює, як волонтерам убезпечити себе від подібного в майбутньому. У чому проблема? Під час збору «Джедаї ППО» благодійного […]

Сообщение Як волонтерам убезпечити себе від кібершахраїв появились сначала на Бізнес-портал Одеської області.

Після початку вторгнення значно збільшилась кількість волонтерів, що збирають гроші на військові потреби чи гуманітарну допомогу. На жаль, разом з цим збільшилась і кількість кібершахраїв, які намагаються викрасти волонтерські гроші. “Рубрика” розповідає одну з таких історій та пояснює, як волонтерам убезпечити себе від подібного в майбутньому.

У чому проблема?

Під час збору «Джедаї ППО» благодійного фонду «Гуркіт» шахраї намагались викрасти понад мільйон гривень. Почалось все з повідомлення голові фонду Владиславу Самойленку нібито від відділу фінансового моніторингу Monobank.

Він мав пройти перевірку та підтвердити, що справді веде волонтерську діяльність на користь ЗСУ. Це цілком звична процедура і таке трапляється, коли сума одного донату доволі велика і перевищує певні ліміти.

Проте замість звичного спілкування із «банківською службою» у Viber, йому написали в Telegram. Тоді Владислав Самойленко запитав, чому так. На його занепокоєння відповіли, що це пов’язано з технічними роботами у звичному месенджері. Це звучало, як цілком логічне пояснення.

Далі голову фонду збентежило, що «представники банку» ініціювали розмову та зателефонували йому у месенджері. Всі попередні рази саме він писав у службу підтримки, коли блокували транзакції на банки фонду. Тоді шахраї пояснили це тим, що вони з іншого відділу та бачать, що така проблема системна, тож вирішили попіклуватись про свого клієнта. 

Владислава Самойленка в це змусив повірити той факт, що шахраї були обізнанні у діяльності банку та озвучували йому начебто конфіденційну інформацію про його рахунки. Але насправді ці аспекти роботи банку знає чимала кількість людей з волонтерського середовища, а дані щодо рахунків можна було знайти, прогортавши сайт фонду.

«Зараз я вже розумію, що люди, які проводять подібні операції, готуються до них заздалегідь. Зокрема розбираються у технічних аспектах роботи банку. Вони також вивчають жертву до того, як власне телефонувати їй», — розповідає Владислав Самойленко.

Далі шахраї сказали, що викинуть Владислава з його кабінету в Monobank, а потім вони разом авторизуються знову. Після цих слів його дійсно викинуло з кабінету, але це зробили не шахраї, а система Monobank. Вона так робить, якщо хтось сторонній намагається зайти до вашого кабінету.

Потім шахраї сказали, що зараз надішлють повідомлення із кодом для входу. Насправді це знов була система банку. Коли Владислав Самойленко отримав його, «представники відділу фінансового моніторингу» попросили назвати код їм. І через те, що вони неодноразово «підтвердили», що вони справжні представники банку, він назвав код.

Це була помилка, оскільки завдяки цьому шахраї отримали доступ до особистого кабінету волонтера та одразу почали переказувати гроші на інші картки.

Водночас Владислав Самойленко написав двом менеджерам Monobank, з якими спілкувався раніше. Один з них сказав, що це шахраї і рахунки голови фонду заблокували. Це дозволило зберегти приблизно мільйон гривень, які намагались викрасти. Проте шахраям все ж таки вдалось перевести на свої рахунки 92 тисячі гривень.

«Коли я наважився написати про цей прикрий випадок публічно, мені почали писати і дзвонити різні люди, знайомі та незнайомі, й розповідати, що вони також потрапили під цю шахрайську схему. І це насправді дуже неприємно, тому що це стосується тих коштів, які люди довіряють нам», — розповідає Владислав Самойленко.

Яке рішення?

Найкращий спосіб захистити себе від кібершахраїв — знати, чого вони хочуть та якими діями цього досягають. Це допоможе у кризовий момент не втрапити на гачок та захистити свої волонтерські гроші.

Тож «Рубрика» поспілкувалась з викладачем факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія» Трохимом Бабичем та розповідає, як убезпечити себе від кібершахрайства.

Як це працює?

Важливо розуміти, що попри захищеність вашої техніки чи банківських рахунків, найслабшою ланкою кібербезпеки залишається людина. Кібершахраї необов’язково повинні бути хакерами, які швидко набирають щось на клавіатурі, щоб зламати ваш ПК. Навпаки, зазвичай кібершахраї використовують різні психологічні маніпуляції, аби примусити людину до певних дій, наприклад, поділитись конфіденційною інформацією.

Для цього вони викликають у жертви певну емоцію — страх, паніку чи здивування. Надсилають повідомлення, де просять терміново замінити пароль, повідомляють про блокування рахунків або вітають із виграшем у лотереї… Це робить людину більш сприятливою до обману.

Ефективний спосіб захисту проти такого обману — не довіряти тим повідомленням, яких ви не очікуєте. Тобто, якщо вам у Viber прийшло повідомлення про виграш мільйона гривень чи на пошті лежить лист від Кабінету Міністрів України, то дуже малоймовірно, що це правда.

«Якщо приходить якесь повідомлення сумнівного змісту чи невідомого автора, чи ще щось неочікуване, не треба ризикувати. Просто закрийте і відправте в спам», — пояснює Трохим Бабич.

Інший інструмент шахраїв — соціальна інженерія, в її основі також взаємодія з людьми. Зловмисники спочатку вивчають свою жертву, зокрема завдяки соціальним мережам. Дізнаються про ваші хобі, роботу, сімейний статус чи стан здоров’я і використовують це, щоб здобути довіру та обманути вас.

Шахраї також можуть удавати ваших друзів чи відомі організації. У випадку Владислава Самойленка вони імітували банківську службу та змогли викрасти гроші саме завдяки таким методам.

Спочатку дізнались, що він волонтер та голова фонду, потім зрозуміли, як працює банківська система і в яких моментах Владислав Самойленко може взаємодіяти з технічною підтримкою. Зімітували такий момент та удавали, що виконують певні дії з його кабінетом. Але насправді це все робила банківська система без втручання будь-якої людини.

Видати шахраїв у такому випадку можуть якісь незвичні дії. Наприклад, той факт, що спілкування з банківською службою почалось в іншому месенджері — Telegram замість звичного Viber. 

Також підозри має викликати дзвінок від банку, оскільки зазвичай саме клієнт починає телефонну розмову, а не навпаки. У такому випадку варто одразу написати у техпідтримку та перепитати, чи дійсно телефонують представники банку.

Стратегія, яка може допомогти у протидії, називається «нульова довіра» і пропонує не довіряти чомусь за замовчуванням. Тобто ви спочатку маєте подумати — «можливо, це дивне посилання та чи лист з невідомим мені відправником від кібершахраїв?». Поєднання двох цих підходів допоможе убезпечити себе.

«Підхід нульової довіри передбачає, що ми вважаємо, що все вже скомпрометовано. Грубо кажучи, завжди треба думати про погані варіанти — «а що, якщо?». А що, якщо вкрали мій акаунт? І завжди жити з цією думкою», — пояснює Трохим Бабич.

Але якщо злочинцям все ж таки вдалось вас обманути і вони викрали ваші кошти, терміново треба звернутись до поліції за номером 102 та повідомити про злочин. Також варто звернутись до технічної підтримки банку, вона може зупинити транзакцію та заблокувати рахунки. Важливо, що діяти в такій ситуації треба надзвичайно швидко.

Сообщение Як волонтерам убезпечити себе від кібершахраїв появились сначала на Бізнес-портал Одеської області.

Измаил

Во всех районах Ростова с 14 октября запланированы массовые отключения света

Ria.city
Новости России

Популярные сегодня товары и услуги с доставкой в Измаиле и Одесской области

(что, где и как купить сегодня в регионе по интернету)

Проект "Today" (Сегодня в Измаиле) на портале today.29ru.net совместно с партнёрским сайтом 29ru.net представляет интернет-витрину популярных товарных интернет-предложений, доступных в Измаиле и других городах Одесской области, востребованных услуг, сервисов, новостных и медиа-продуктов напрямую от правообладателей и официальных компаний-продавцов. Более тысячи предложений в самых различных категориях: интернет-магазины, инфо-товары, финансы и кредитование, развлечения, игры, образование и работа, бесплатное интернет-телевидение и многое-многое другое.

Все самые последние, новые и актуальные гаджеты и товары - в рубрике "Интернет-витрина" и на страницах нашего путеводителя по модным интернет-магазинам одежды, обуви и аксессуаров для всей семьи, где представлены товары на самый различный вкус и кошелёк. Вся палитра брендов, новинок и распродаж в режиме онлайн с удобным поиском и сортировкой как по ассортименту, коллекциям, направлениям и ценам, так и по популярности на сегодняшний день. Настройте свою ленту товаров и смотрите только то, что Вам нравится.



Если Вы хотите добавить сайт с новостями Измаила, напишите нам, и мы обязательно включим его в наш каталог, а если Ваш сайт транслирует городские новости в формате RSS, то, при желании, и в нашу ленту новостей.



Проект "Today" - региональные новости без купюр и цензуры. Все самые интересные случаи, события, факты, происшедшие в городе за день - в самой полной ленте городских новостей Измаила сегодня. Ежедневно самая свежая и объективная информация из первых рук от местных, региональных и федеральных, известных и не очень первоисточников: сайтов, газет, журналов, обзоров на нашем портале Today.29ru.net. Читайте, комментируйте, критикуйте, возражайте, спрашивайте! Наши новости не оставят Вас равнодушными. Каждый день, каждый час - новости, новости и только новости!

Новостные порталы Измаила

Photohunt.org.ua

Официальный сайт Измаила

Izm-biz.info

Ведущий деловой интернет-ресурс Измаила и Одесской области. (Украина, Одесская область...

Photohunt.org.ua

Официальный сайт Измаила

Нет сайта
Нет сайта
Проект "Today" (Новости Измаила) — обзорный новостной информационный интернет-проект web-группы 29ru.net. Календарь событий, фактов, происшествий за день в Измаиле и Одесской области. Всё, что случилось, произошло, привлекло внимание и заинтересовало в этот день в режиме online, а также ежедневный почасовой архив российских региональных новостей от Камчатки до Калининграда.



Точка зрения редакции может не совпадать с мнением авторов и публикуемыми авторскими статьями, материалами и комментариями. Мы всегда стараемся объективно представить полярные точки зрения по самым различным вопросам и темам, волнующим общество, и стараемся не ограничивать доступ к ресурсам, соблюдающим общепринятые моральные и законодательные правила и нормы. Для размещения Ваших новостных и публицистических материалов достаточно связаться с нами по контактам mail@29ru.net. Предпочтения отдаются материалам региональной и городской направленности и тематическим обзорам.

Спорт в России и мире


Новости тенниса


Кубок Дэвиса

Кубок Дэвиса. Финал. Берреттини играет с ван де Зандшульпом, Синнер встретится с Грикспором


Здоровье в России и мире


Музыкальные новости
Александр Буйнов

Александр Буйнов отреагировал на неутешительные слухи о своем здоровье


Новости часа в Измаиле и Одесской области

Топ-10 новостей в Измаиле (Одесская область) за сегодня на этот час:

Губернаторы России

Общество, политика, культура, бизнес

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Отделение СФР по Москве и Московской области оплатило свыше 243 тысяч дополнительных выходных дней по уходу за детьми с инвалидностью

В Подмосковье росгвардейцы пришли на помощь пострадавшим в результате ДТП

В Подмосковье росгвардейцы пришли на помощь пострадавшим в результате ДТП

В Подмосковье офицер Росгвардии оказал помощь в эвакуации  пострадавших в результате ДТП


«Жёлтые» интернет-новости


Происшествия, юмор и курьёзы

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Отделение СФР по Москве и Московской области оплатило свыше 243 тысяч дополнительных выходных дней по уходу за детьми с инвалидностью

«Грузовичкоф» на передовой новых коллабораций с блогерами: выступление Наталии Поникаровской на конференции The Trends

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: В Москве и Московской области 650 тысяч пенсионеров старше 80 лет получают пенсию в повышенном размере

Осеннее настроение....

Russian.city
Топ-10 новостей от партнёров: