Харківський математик отримав престижну світову премію
Премію Вольфа 2018 року вихідцю з Харківщини та його колезі Александеру Бейлінсону присудили за цикл робіт із алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики
Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, український математик член-кореспондент НАН України Володимир Дрінфельд впродовж тривалого часу працював у Харківському фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України.
"Він відомий завдяки тому, що збагатив світову науку видатними результатами в галузі алгебраїчної геометрії над полями позитивної характеристики, математичної фізики й теорії деформацій алгебраїчних структур. Ці результати стали основою нових розділів сучасної математичної науки – теорії модулів Дрінфельда та теорії квантових груп. За цими напрямами досить широке коло спеціалістів проводять подальші інтенсивні дослідження, котрі змістовно впливають на розвиток різних галузей математики й фізики. Результати Володимира Дрінфельда, що стосуються зазначених вище проблем, містяться в переліку досягнень, за які автора нагородили Філдсівською медаллю у 1990 році", - сказано в повідомленні.
Премію Вольфа Дрінфельд та Бейлінсон отримали за роботи, пов'язані зі створенням геометричної моделі алгебраїчної теорії, що відіграє ключову роль у теорії полів та фізичній теорії струн, і в такий спосіб підсилюють плідну взаємодію між сучасними фундаментальною математикою та фізикою. Ці результати одержані в результаті спільних досліджень за програмою Ленглендса, що посідає визначне місце у сучасній теорії чисел та добре відома серед відповідних фахівців.
Зараз Дрінфельд та Бейлінсон працюють в Університеті Чикаго.
Довідка Depo.Харків . Премії фундації імені Вольфа було засновано у 1978 році. Ними щорічно відзначають п'ять-шість діячів у кількох галузях сучасної науки, зокрема - й математики, а також у кількох видах мистецтв. Для лауреатів-математиків, поряд із медаллю Філдса, такі премії є найпрестижнішими відзнаками видатних досягнень. На поточний момент цією премією нагороджено вже 329 науковців і митців з усього світу. Переможців обирають міжнародні комітети, що складаються з видатних фахівців у відповідній галузі. Ці комітети перепризначаються щороку.