Як аферисти "розводять" харків'ян: Найпопулярніші схеми
Аферисти постійно вдаються до нових злочинних схем, щоб отримати гроші харків'ян
Як повідомили Depo.Харків у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області, про це розповів начальник відділу Управління карного розшуку Валерій Горбунов.
За його даними, одним із найпоширеніших злочинів проти власності на території Харківської області є шахрайства. Протягом 2017 року поліція оголосила про підозру 668 особам, причетним до скоєння даного виду злочинів.
"Найбільш розповсюдженими є "телефонні" шахрайства, - розповів Горбунов. – Під час їх скоєння зловмисники телефонують, як правило, особам літнього віку, представляються працівниками правоохоронних органів, повідомляють родичами про неправдиве скоєння ДТП або іншого злочину, вимагають гроші для вирішення питання про непритягнення їх до відповідальності".
Окрім телефонних шахрайств, поліція реєструє факти заволодіння коштами з використанням банківських карток, шахрайства у сфері операцій з нерухомістю, шляхом утягування громадян у кредитні спілки, розміщення неправдивих оголошень про продаж товару.
Поширеними є випадки отримання шахрайським шляхом коду банківської картки. У минулому році поліцейські викрили трьох мешканців Маріуполя, які представлялися пенсіонерам працівниками Ощадбанку, виманювали код пластикової картки та знімали гроші з рахунків. Слідчі встановили причетність угруповання до 25 таких злочинів.
"Практикується оформлення права власності на житло шляхом укладання договорів з використанням підроблених документів, а також факти заволодіння коштами громадян у сфері послуг з оренди житла шляхом надання потерпілим неправдивої інформації про житло, яке фактично не здається в оренду", - розповів Горбунов.
Непоодинокими є випадки одержання коштів під виглядом участі в акціях на знижки в супермаркетах.
Останнім часом набули поширення шахрайства при купівлі товару в інтернеті, коли сплачений товар покупцю не поставляється, а також факти продажу товару значно нижчої вартості.
Як розповів заступник начальника відділу Слобожанського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Нацполіції України Дмитро Карпізін, у минулому році затримано підозрюваного, який з жовтня 2016 по травень 2017 року розміщував оголошення про продаж неіснуючої сільгосптехніки, плата за яку в сумі 50-100 % вартості техніки надходила на карткові рахунки одного з банків, власниками яких були треті особи - мешканці міста Суми та Сумської області. В кримінальному провадженні встановлено 13 епізодів злочинної діяльності, заподіяна шкода потерпілим склала близько 500 тис. грн.
Як повідомляв Depo.Харків , у Харкові правоохоронці затримали зловмисників, які займалися крадіжками елітних автомобілів.