П'янкий фестиваль та сільське весілля: Як харків'янам провести березневі вихідні (ФОТО)
На святкові вихідні мешканцям Харкова пропонують скуштувати закарпатські вина, прогулятися містами Європи та відсвяткувати незвичайне весілля
Цього року березневі вихідні подарували харків'янам справжню міні-відпустку – аж чотири дні. Цього часу вистачить, щоб не просто відпочити, а й подарувати собі та близьким невелику подорож. Depo.Харків дізнався цікаві та оригінальні маршрути вихідного дня з 8 по 11 березня.
Європейський вікенд
Березнева міні-відпустка – це непоганий варіант скористатися безвізом і вирушити до найближчих європейських країн. Тут оптимальним варіантом стануть Польща, Угорщина або Румунія. Наприклад, із Харкова до польських міст можна дістатися автобусом, але тільки на дорогу доведеться витратити майже добу. Вартість квитків – близько тисячі грн. Долетіли з Харкова до Варшави можна літаком, але обійдеться це втричі дорожче, тож зручніше дістатися спочатку Львова, а вже звідти їхати автобусом в обраному напрямку. Так, за два – три дні можна встигнути погуляти старими містами Варшави та Кракова, або покататися на човнику в Будапешті та завітати до Будайської фортеці. Для того, щоб комфортно себе почувати, варто виділити на один день перебування в європейській країні близько 30 - 50 євро. Вартість проживання в готелі стартує від 10 євро.
Батьківщина Кобзаря
Березень – чудова нагода поїхати в рідне село Тараса Шевченка. 9 березня виповниться 204 роки від дня народження Кобзаря, тож ці вихідні можна провести саме в заповіднику "Батьківщина Тараса Шевченка". Приїхавши до музею, ніби поринаєш на кілька століть назад. Експозиції відновлені за оригінальним замальовками самого Шевченка, з традиційними рушниками, посудом і святими іконами. Тут можна почути цікаві факти про життя найвідомішого українського письменника. Крім історичного екскурсу – це чудова нагода оцінити мальовничу природу Черкащини. Щоб дістатися до музею, який розташований у селі Шевченкове, спочатку треба доїхати до Києва або Черкас, а вже звідти автобусом до самого заповідника. Вартість квитків в один бік стартує від 300 грн. Переночувати можна у Черкасах.
Фестиваль вина в Берегово
Весна – чудова нагода завітати на Закарпаття. Тим паче, що саме цими вихідними в маленькому мальовничому містечку проходитиме п'янкий Міжнародний фестиваль вина, який проводиться в Берегово вже в п'ятнадцяте. На гостей чекає справжнє розмаїття смаків від карпатських винарів. Крім того, тут проходитиме розіграш хмільних подарунків та святковий марш. Гулятиме закарпатське містечко чотири дні поспіль. Відоме Берегове також своїми термальними джерелами, тож крім хмільних розваг, тут можна про власне здоров'я попіклуватися та краєвидами українських Карпат насолодитися. Дістатися сюди можна потягом з Харкова до Ужгорода, а вже з звідти – автобусом. Вартість поїздки в один бік складе приблизно 400 грн. У Берегово чимало приватних садиб, готелів та костелів, вартість проживання стартує від 100 грн.
Ще трохи лижного сезону
У березні любителі активного зимового відпочинку мають нагоду ще трохи насолодитися катанням на лижах та сноубордах. Та й весна цього року, судячи з погоди, не надто поспішає в Україну. Найкраще місце для такого відпочинку - Драгобрат – найвисокогірніший лижний курорт України, який знаходиться на висоті 1,3 -1,7 тис. м над рівнем моря. Сніг тут іноді лежить і в травні, а лижні траси можна знайти як для початківців, так і для професіоналів. А от ціни на цьому курорті нижчі, ніж у популярному Буковелі. Так, вартість проживання - від 300 грн/добу. Прокат спорядження – 100 грн/доба. Доїхати найзручніше потягом до Івано-Франківська, а вже звідти – автобусом до пункту призначення. Це обійдеться також приблизно у 500 грн в один бік.
У Музей весілля на Полтавщину
Якщо ж далеко їхати ви не готові, сміливо вирушайте на Полтавщину. Тут, у селищі Великі Будища можна знайти справжній Музей українського весілля. Він займає цілий будинок, який раніше був власністю звичайної селищної родини. Тут збереглися унікальний інтер'єр і оздоблення двору традиційного полтавського села. Особливістю музею є цікаві предмети побуту, красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в ХVII-ХІХ століттях. Гостям пропонують розіграти весільну процесію тих часів із піснями, жартами, віршами, застіллям. До села курсують автобуси з Полтави, їхати приблизно півгодини. Вартість кратка – 30 грн. До Полтави з Харкова можна доїхали маршруткою за 85 грн, або потягом за 120 грн. Якщо вирішите зупинитися в Полтаві на кілька днів, можна ще й до оспіваної Гоголем Диканьки завітати. Сюди також ходять автобуси. Доїхати можна за 50 грн. А от ночівля у Полтаві обійдеться приблизно в 200 грн з людини.