Ціни на Волині продовжують «кусатися»
За даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) в країні у лютому становив 105,3%, з початку року – 108,6%, на Волині – відповідно 104,8% та 108,4%. Про це повідомляють в Головному управлінні статистики.На споживчому ринку області у лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 5,0%. Серед продуктів харчування найбільше подорожчали борошно пшеничне, овочі та фрукти (на 15,4–14,6%). Зросли ціни на рибу та продукти з риби, маргарин, пшоно, рис, цукор, хліб, безалкогольні напої, манні крупи, соняшникову олію, кондитерські вироби з борошна, яловичину і телятину на 10,9–3,2%, кондитерські вироби з цукру, гречані крупи, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, сир і м’який сир (творог), сметану – на 3,0–1,5%. В той же час дещо знизились ціни на свинину, яйця, сало, м'ясо птиці, масло та молоко.Алкогольні напої та тютюнові вироби в загальному подорожчали на 3,7%.
У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 4,4% внаслідок подорожчання стоматологічних послуг на 10,8% і фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 6,0%.Підвищення цін на транспорт на 13,9% зумовлено подорожчанням автомобілів на 36,3%, палива та мастил на 20,8%. Зросла вартість обслуговування та ремонту власних транспортних засобів, проїзду в міських маршрутних таксомоторах та міжміських поїздах на 3,5–2,4%.Індекс цін виробників промислової продукції в країні у лютому становив 104,8%, з початку року – 107,2%.
Між тим, подекуди ріст цін на продукти виявився необгрунтованим. Про це розповів виконуючий обов’язки голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Сергій Луговий 23 березня під час наради у облдержадміністрації.Тервідділення АМКУ провело моніторинг цін у супермаркетах області. Так, з 5 по 20 березня відбулося їх підвищення на борошно – до 28%, на цукор – 23%, на гречку – 22%, на сметану – до 9%, молоко – до 15%.«Відділення не виявило причин для такого суттєвого підвищення цін. Супермаркети у такий спосіб заробляли через ажіотажний попит на продукти харчування», - зазначив Луговий.