Чим українцям запам’ятався 2016 рік
88% українців в тій чи іншій мірі вважають невдалою ситуацію з цінами на основні продовольчі товари та послуги у 2016 році, 83% назвали такою ситуацію з курсом гривні, 81% – ситуацію з тарифами на послуги ЖКГ і стільки ж – боротьбу з корупцією. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".
73% опитаних вважають головними невдачами розслідування вбивств на Майдані в лютому 2014 року і переговори по врегулюванню ситуації на Донбасі, 55% бачать головну невдачу в переговорах з ЄС щодо надання Україні безвізового режиму.
Головним успіхом 83% респондентів назвали перемогу співачки Джамали на пісенному конкурсі "Євробачення 2016", 76% виділили виступ українських спортсменів на Паралімпіаді 2016 в Ріо-де-Жанейро.
65% українців виділили як успіх в тій чи іншій мірі ініціативу уряду щодо підвищення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн, 63% – впровадження електронного декларування доходів чиновників, 61% – рівень боєздатності української армії, 60% – звільнення з російського полону нардепа Надії Савченко, 59% – виступ збірної України на Олімпіаді-2016.
Більше 60% українців оцінюють як неуспішну політику влади в 2016 році щодо забезпечення економічного зростання в Україні.
Вступ в дію Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС як успіх оцінили 55% опитаних, зниження акцизу на ввезення вживаних автомобілів з-за кордону – 52%, початок проведення держзакупівель через систему Prozorro – 49%, реформу децентралізації влади – 42%. При цьому з цих питань близько третини і більше респондентів не визначилися, чи вважати це успіхом або невдачею.
Більше 60% українців оцінюють як неуспішну політику влади в 2016 році щодо забезпечення економічного зростання в Україні, в сфері послуг ЖКГ, щодо забезпечення стабільності гривні, в боротьбі з корупцією, щодо обмеження впливу олігархів на політику, в сфері охорони здоров`я і соціального захисту населення, реформу судової системи.
41% опитаних вважають скоріше успішною або успішною політику влади щодо забезпечення обороноздатності країни, але 50% вважають її неуспішною в цьому питанні. 28% вважають успішною владу в реформі міліції/поліції, 65% вважають її неуспішною. 22% позитивно оцінили політику щодо децентралізації влади, 62% назвали її неуспішною. 18% вважають владу успішною в питанні отримання безвізового режиму з ЄС, 74% – неуспішною.