Якістю життя лучани поступаються тільки вінничанам
Багато людей із провінції прямують до столиці. Хоча, на думку самих киян, це не найкраще місто для життя в Україні. Сервіс онлайн-оголошень провів опитування користувачів і склав рейтинг українських міст.
Для складання рейтингу проаналізували 33 тисячі заповнених анкет. Респонденти виставляли бали від одного до семи містам країни за десятьма критеріями. На їх основі аналітики сайту вивели середню оцінку обласних центрів України за кожним із показників. Підсумковий рейтинг побудований за сумою всіх десяти показників – максимально кожне місто могло отримати сімдесят балів.
Перше місце отримала Вінниця з п`ятдесятьма балами. Центральноукраїнське місто з 370 тисячами жителів показало кращі результати в шести з десяти категорій. Українці вважають Вінницю найбільш чистим, зручним з погляду транспорту та роботи комунальних служб містом. Її жителі виявилися також найбільш доброзичливими, а вінницька система закладів для дітей – найдоступнішою. Відстало місто-лідер лише за зручністю і близькістю магазинів, та й то незначно.
Срібним призером виявився Луцьк із 48,9 бала. Він став абсолютним лідером лише за одним показником – розвитком спортивної та розважальної інфраструктури. І все ж волинський обласний центр показав стабільно хороші результати за всіма іншими критеріям.
Аналогічні успіхи продемонстрував бронзовий фіналіст Харків із 47,6 бала. Він ділить із Вінницею лідерство за зручністю закладів для дітей, а в оцінці вартості життя показав не найкращі результати.
П`ятірку найкращих для життя міст України замкнули Рівне з 47,4 бала і Львів із Тернополем, які отримали 47,1 бала. Столиця опинилася на дев`ятому місці (45,8 бала), поступившись Хмельницькому, Чернігові та Черкасах. Київ лише небагато, на 0,2 бала, обійшов Івано-Франківськ та Чернівці, які замикають десятку лідерів.
Внизу списку опинилися промислові міста півдня і сходу України. Рейтинг замикає Запоріжжя з 41,7 бала – місцеві жителі дуже низько оцінюють рівень екології та безпеки в місті, скаржаться на невідповідність доходів витратам. Трохи вище – Дніпро (41,9 бала), де крім невпевненості в безпеці жителів хвилює дефіцит місць для дозвілля та спорту.
Третє місце з кінця поділили Житомир і Херсон. У першому не особливо розвинена інфраструктура для проведення вільного часу, у другому – типові для промислового міста складності з екологією і безпекою.
Зазначають і кілька несподіванок рейтингу. Кращим за доступністю магазинів містом виявився приморський Миколаїв із майже найвищим балом – 6,6. Найбільше кількістю барів, кафе і спортмайданчиків задоволені в Луцьку. З негативного боку проявили себе Івано-Франківськ та Житомир – там жителі вважають один одного найменш доброзичливими.
Підсумковий рейтинг міст України за якістю життя:
Вінниця – 50
Луцьк – 48.9
Харків – 47.6
Рівне – 47.4
Львів – 47.1; Тернопіль – 47.1
Хмельницький – 47
Чернігів – 46.7
Черкаси – 46.3
Київ – 45.8
Івано-Франківськ – 45.6; Чернівці – 45.6
Полтава – 44.4
Одеса – 44
Миколаїв – 43.6; Суми – 43.6; Ужгород – 43.6
Кропивницький – 43.5
Житомир – 42.8
Херсон – 42.8
Дніпро – 41.9
Запоріжжя – 41.7
Донецьк, Луганськ, Сімферополь і Севастополь не увійшли у рейтинг через неможливість отримати репрезентативні дані.