Луцькі підприємці сперечались щодо вихідного у неділю
У Луцьку підприємці, влада та духовенство обговорили петицію з проханням зробити неділю вихідним днем на ринках міста.
Обговорення відбулося у Центрі надання адміністративних послуг у вівторок, 20 грудня.
Широкого обговорення в соціальних мережах набула петиція, щоб зробити вихідний день у неділю для ринків та базарів, щоб мати змогу відвідати церкву. Натомість, група підприємців зареєструвала дві петиції на противагу їй.
В обговоренні взяли участь підприємці з різних ринків Луцька: Завокзального, Старого, Варшавського, Лучеська, Північного та інших.
Заступник міського голови Сергій Григоренко розповів, що позиція влади в такому питанні – залишити старий графік роботи.
Підприємець Завокзального ринку Борис Гайда обурився з приводу петиції. На його думку, позбавлення працівників роботи – недолуга пропозиція. Чоловік вважає, що люди з районів та областей будуть позбавлені можливості приїхати в неділю на закупки до Луцька, мовляв, в інші дні вони працюють. За його словами, в разі встановлення вихідного дня неділі на ринку підприємці змушені будуть звернути свою діяльність та збанкрутують.
«Це призведе до того, що підприємці не будуть сплачувати податки. Тоді держава змушена буде утримувати безробітних підприємців. Також це призведе до розвитку монополії олігархів, що заборонено законом. Такий вихідний порушуватиме конституційні права громадян – права на працю. Хто хоче піти в храм помолитися в неділю, піде і помолиться. Тому ми просимо, щоб графік лишився без змін», – додав Гайда.
Натомість власник мережі ПП «Євродім» Віктор Гемба висловив пропозицію зробити неділю вихідним днем. На його думку, робочий день в неділю – це радянські традиції, і люди не хочуть працювати в неділю.
«Я однозначно за вихідний в неділю. Які тут можуть бути петиції. В мене сім’я 25 років живе без вихідного в неділю. Скільки б петиція не набрала, нормальні люди в неділю відпочивають. Неділя повинна бути вихідна, як і в цілому світі», – пояснив він.
Заступник мера Сергій Григоренко зауважив, що влада відділена від церкви. Також він наголосив, що владці представляють всю громаду міста. За його словами, є люди, які шанують п’ятницю, суботу чи взагалі не шанують ніякий день.
Начальник відділу розвитку підприємництва та реклами Олександр Козлюк наголосив, що цінністю є кожна людина. На його думку, церква не може нав’язувати свою думку, бо все-таки вирішує більшість.
«В нас не рабовласницький лад, хто хоче, може не працювати», – додав чоловік.
Директор ПФ «Скорпіон-Сервіс» Віктор Махнюк сказав, що право людини вибирати, в який день торгувати. Також він розповів, що особисто провів опитування на Завокзальному ринку. За його словами, тільки двоє зі ста опитаних працівників хочуть зробити неділю вихідним днем.
Загалом підприємці висловилися проти встановлення неділі вихідним днем, зокрема наголошуючи, що сотні років всі збиралися на ярмарки у вихідні дні, і церква не була проти.
Представник Волинської єпархії УПЦ КП Віталій Собко зауважив, що духовенство розуміє, що така дискусія не дасть результату і нічого не зміниться. За його словами, такий уклад життя є усталеним, і церква розуміє, що звички змінювати важко.
«Це складна проблема, яка зачіпає не тільки діяльність ринків. Ми хочем, щоб один сьомий день люди віддавали Господу та для відпочинку. Це встановив Господь і ми маємо до цього тягнутися.
Дискусія повинна бути не в такому руслі. Нам потрібно обговорювати, що потрібно зробити, щоб неділя була вихідною для більшості лучан. Звичайно, це не стосується професій, які забезпечують безпеку людей: пожежники, поліція, медики», – підсумував священик.