Чим жила Україна: Сутенери в погонах, втеча із психлікарні та яєчні забави
Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого
Українці, вдихнувши на повні груди весняного повітря, таки провели затяжну зиму та готують великодні кошики. Про все все це – у дайджесті Depo . ua
Київ
Війна проти столичних кіосків продовжується. Комунальники за допомогою спецтехніки на тижні прибирали кіоски та торговельні ряди нагорі Андріївського узвозу. Нещадно та оперативно. Господарям МАФів, які розташовані на перетині вул. Володимирської та Десятинної, давали місяць на звільнення цієї території – ще після 1 березня МАФи, які залишаться на цьому місці, суворо обіцяли демонтувати. Вийшло, що обіцянка цього разу – не цяцянка.
Флагшток вартістю майже в 50 мільйонів повертається ! Комунальне підприємство "Спецжитлофонд" допускає повторне оголошення тендеру на встановлення флагштока державного прапора на території Національного музею історії України у Другій світовій війні у Печерському районі за 47,5 млн гривень. Чи позолотять його, чи зі слонової кістки виріжуть – у повідомленні не зазначають, але за такі гроші це має бути всім флагштокам флагшток.
Донбас
Українські бійці на Донбасі жартома називають себе майстрами спорту . У одному з відео, присланому волонтерам, АТОвці показали, як викривають позиції окупантів на Донбасі за допомогою придбаного на пожертви небайдужих обладнання. "Вони голову вже навіть не підіймають... Якщо росіяни рипнуться - перейдемо в професіонали" , - кажуть бійці.
У відновленні миру на Донбасі не можуть брати участь представники країни-агресора . Це вкотре нагадав міністр оборони України Степан Полторак . У нещодавньому інтев'ю "Урядовому кур'єру" він прокоментував потенційний вплив місії ООН на перебіг конфлікту і підкреслив, що ще "не відома кінцева конфігурація контингенту в жодному з її компонентів". Простими словами – Росії у складі миротворчої місії на Донбасі не місце.
Львів
У самому центрі Львова археологи копали-копали і докопались до унікальних знахідок . Виявилось, що нова знахідка, споруда квадратної форми, була створена орієнтовно ще в ХІІІ столітті. Але хронологічну приналежність ще двох об'єктів визначити так і не вдалось. Також археологи частково зафіксували поховання пізнього середньовіччя за межами будівельного котловану. Такий він, Львів, п ' янкий через смачні настоянки, ароматний через каву та загадковий через до кінця не досліджену історію.
Цього тижня із Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні втекли двоє неповнолітніх пацієнтів, які були на обстеженні. Відомо, що юнаки віком 15 та 17 років були одягнені у спортивні костюми . Копи одразу оголосили їх в розшук, але марно. Отак хлопці вміло дременули, наче під землю провалились.
У великодній метушні, яка панує Львові, проявив себе і очільник міста Андрій Садовий. Із дружиною та синами він взяв участь у майстер-класі з писанкарства . Правда, на фото видно, що малювали лише жінка та діти Садового, а сам мер ходив поміж учасників майстер-класу та надихав добрим словом.
Дніпро
Сніг зійшов, але разом з ним зникла ілюзія про більш-менш нормальні дороги . Як показує життєва мудрість, треба бути вдячним за все хороше у житті, але сподіватись таки на себе. Навіть якщо йдеться про ремонт доріг. Якщо не подобається, що в дорогах ями – треба взяти до рук лопату та все необхідне і самому залатати. Так у Кривому Розі помітили діда, який протягом трьох днів збирав розсипану за зиму дрібну щебінку та засипав ями, ремонтуючи дорогу. Можна лише уявити, на що був би здатен цей чоловік, якби мав каток!
Тварини не втомлюються доводити, що вони, за бажання, можуть поводити себе точно як люди . Кіт на ім'я Тигр, який мешкає у Дніпропетровській ОДА, навчився самостійно відчиняти двері у чиновницькі кабінети. Якби ще стукав спочатку... Вле це вже зовсім не котячий стиль.
Мер Жовтих Вод Володимир Абрамов попросив комунальників пришвидчитись під час ремонту доріг . У місті на 2 червня відбудеться забіг легкоатлетів, а це дійство потребує хороших доріг. Бо якщо випустити спортсменів на дірявий асфальт, то змагання буде скидатись на забіг на виживання.
Одеса
В Одесі на 15-й станції Великого Фонтану "розлігся" кам ' яний Мрійник. Де ж йому ще лежати, як не біля моря. Скульптура таємничого чоловіка у капелюсі та плащі гарно вписалась у живописний морський краєвид і дуже хочеться сісти разом із ним і помріяти.
Квітневу негоду українці ще довго згадуватимуть через руйнівні наслідки. Одесити – не виключення . Шторм завдав відчутних втрат одеським пляжам. Деяким орендарям геть не пощастило: негода рознесла настили, які прикривали пісок, дерев'яні уламки від них вже подорожують морем. Проблема хоч і не нова, однак у міськраді кардинально вирішувати її не поспішають.
Весілля, коли збирають сотню людей та святкують три дні, а то й більше, давно не в моді. У тренді незвичайні весілля, і чим менше гостей, тим краще. В Одесі можна одружитись у небі на борту літака Ан-2 . У літак вміщаються близькі, представник РАЦСУ та самі молодята. А влаштувати бенкет на весь світ можна і після посадки.
У одеському міському саду перед Великоднем "розквітло" неймовірної краси пасхальне дерево , прикрашене писанками та стрічками. Майстри "чаклували" над яйцями, працюючи двома методами – декупажем, коли на дерев'яне яйце наклеюють паперові візерунки, і у традиційній техніці розпису українських писанок, для якої використовують віск і спеціальний інструмент-писачок.
Харків
У футболі не без провокацій. Руку доклав клуб "Шахтар", який влаштував провокаційну рекламу майбутньому матчу з київським "Динамо" , що проходитиме у Харкові 14 квітня. На вулицях і в громадському транспорті міста розклеїли плакати з написом "Харків проти Динамо?". На плакаті зображено фото Тайсона та Марлоса, які до переходу в "Шахтар" грали у "Металісті".
У Харкові збираються випустити на свободу 2,5 тисячі кажанів, які зимували у Центрі реабілітації. Кажанчики шести порід (вечірниця руда, нетопир середземноморський, нетопир лісовий, кажан пізній, кажан двоколірний, ушан бурий) за зиму виспались, тож тепер настав час розлетітись у своїх кажанячих справах.
Слідом за кажанами зі сплячки повиходили і ведмеді, які мешкають у зоопарку. Вольєри у них хоч і просторі, проте розігнатись все одно ніяк. Тож ведмедики відлежуються на свіжому повітрі, перевалюються з боку на бік і сумно дивляться на відвідувачів, поклавши голову на колоду. І очі у клишоногих аж ніяк не веселі.
Запоріжжя
Білки, хоч і не коти, але навесні ще й як бавляться. Не звертаючи уваги на те, що на них витріщаються та знімають на телефони, білки гуляють у місцевому парку імені Горького на "одній хвилі" з людьми . Скоро на плече сідатимуть, як папуги!
Може, додати яскравих фарб у нудне шкільне життя хотів, або перевіряв, спрацює, чи ні, але підліток запорізької школи за класикою підліткового жанру утнув жарт про замінування свого навчального закладу. Утнути – утнув, а про наслідки не подумав. Відтак, школу евакуювали, а хлопчина уникне кримінальної відповідальності за жарт , бо йому лише 14 рочків, але від батьків, скоріше за все, своє ще отримає.
Закарпаття
Закарпатка Олена Капустянова вразила край дивовижними пляшками , які прикрашає за допомогою підручних матеріалів. Жінка довгий час пропрацювала на швейній фабриці, стала начальником цеху, але час для хоббі – декупажу на склі – завжди знаходила. Варто лише будь-якій пляшці, банці чи склянці потрапити до рук Олени Капустянової, як перетворюються на витвори мистецтва.
Не пасе задніх закарпатська поліція. Тут правоохоронці похвалились своїм рівнем володіння іноземними мовами. Виявилось, що у разі необхідності копи Закарпаття готові спілкуватись сімома мовами . Найпоширеніші тут англійська та угорська мови. Відсоток правоохоронців, які володіють цими мовами, майже однаковий – по 42% із загального складу обласних поліцейських-поліглотів. Копи з прикордонних населених пунктів також володіють словацькою (5%), румунською (2%), польською (2%), чеською (5%) та німецькою (2%) мовами.
Сніг, який встиг всім остогиднути, нагадав про себе і в квітні. Урочище Драгобрат добряче замело снігом , хоч відчиняй комору та знов діставай сноуборд. Ця примхлива погода кому завгодно голову закружить.
У Аргентинському місті Апостолес серед затишної зеленої місцини замайорів пам'ятник українській писанці . Монумент символізує взаємодію двох спільнот країни, які емігрували сюди ще 120 років тому – української та польської. Кожна з них мала змогу оздобити по половині писанки, а сам пам'ятник на додачу поставили на перехресті вулиць "Україна" та "Польща". Така ось цікава оаза двох культур в Аргентині.
Вінниця
Вінницький міський голова Сергій Моргнунов поділився із Facebook -спільнотою своїми спогадами про дитинство . Він роповів, що, коли був малим, любив читати казки Ганса Крістіана Андерсена . Таким постом він надумав закликати молоде покоління повертати до виховання дітей на хороших добрих казках. Такий пост навіть заставляє дорослих полізти в "гугл", аби пригадати, що ж написав Андерсен.
На Вінничині працівники управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми , виявилися причетними до створення будинків розпусти, які діяли під вивіскою масажних салонів. Отакі бувають правоохоронці: вдень - копи, а після основної роботи перетворюються на "кураторів салонів". Словом, перевертні.
Оповідання вінницької письменниці Катерини Калитко "Вода" із збірки "Земля Загублених , або маленькі страшні казки" вийшло друком в американському часописі Newfound . Тож, варто писати, коли пишеться, бо ніщо не дарма.
Кропивницький
У Кропивницькому із квартири 79-річної жінки з синдромом "Діогена" , яка багато років захаращувала власну квартиру непотребом , волонтери вивезли чотири тонни сміття. Розчистити квартиру вдалось після того, як бабусю за згодою родичів доправили до лікарні. Діти жінки перед приїздом волонтерів розчищали виходи, щоб можна було зайти до оселі. Здивується ж жінка, коли з лікарні додому повернеться, чисту хату побачивши!
На Кропивниччині у шухляді серванту молодий чоловік тримав бойову гранату Ф-1 часів Другої світової війни та кілька патронів калібру 7,62. Коли прийшов час давати пояснення копам, зізнався, що збирався використати знахідки під час риболовлі.
І куди ж без хороших новин: на Великодньому блaгодійному a укціоні в Кропивницькому вдалось зібрати м a йже 100 тисяч гривень. За час існування аукціону вдалось зробити чимало добрих справ, як то: зібрати медичне облaднaння для облaсної дитячої лікaрні , для онкологічного диспaнсеру , купити меблі для дитячого будинку.
Полтава
Депутати полтавськ ої облрад и помізкували і вирішил и перейменувати аеропорт на честь гетьмана Івана Мазепи . Вирішили, що прізвище гетьмана сприятиме позитивному іміджу країни. Воно то й правда, але головне, аби літаки добре сідали.
Під час квітневих підтоплень дісталось і Сорочинцям, що на Полтавщині . Організатори ярмарку на Миргородщині показали, як постраждала місцина через танення снігів. Видовище лоскоче нерви, але іноді і Сорочинцям можна трохи побути Венецією.
Хмельницький
На Хмельниччині грабіжник скоїв злочин і заховався від поліцейських у піч . Оперативники повідомили, що чоловіка ледь витягли з припічка. Лишається здогадуватись, чи виліз би він з печі самостійно, чи то копи йому життя врятували.
У серці Хмельницького все в писанках! На майданчику перед кінотеатом імені Шевченка встановили 22 гігантські писанки, а поруч розпочав роботу великодній ярмарок. Свято вже в розпалі! Душа співає!
Крим
Білорусь відмовилась від авіарейсів в окупований Крим . У Мінську посилаються на заборону Європейського бюро Міжнародної організації цивільної авіації. Як повідомили у відомстві, цей напрямок взагалі не розглядається. Отак. Твердо і безапеляційно.