Екс-мер Жмеринки вивів свій вагоноремонтний завод пікетувати СБУ, прокуратуру та ОДА у Вінниці
Співробітники, керівництво та власник вагоноремонтного заводу у Жмеринці запевняють, що на їхнє підприємство чиниться тиск
Сьогодні, 20 квітня, колектив Жмеринського вагоноремонтного заводу влаштував потрійний пікет у Вінниці: спочатку жмеринчани мітингували під обласним Управлінням СБУ, потім перемістилися під прокуратуру області, а завершили акцію протесту під Вінницькою ОДА, передає кореспондентка Depo.Вінниця .
Спершу співробітники заводу прийшли з плакатами під СБУ. Там на них, теж із плакатами, чекали близько десяти місцевих активістів.
"Жеребнюк - жмеринський одіозний регіонал, він є співвласником заводу. Ми прийшли до протестувальників, аби донести їм те, що людина, яка, як вони кажуть, платить їм великі зарплати, не приведе їх до світлого майбутнього. Він голосував за закони 16 січня", - сказав один із активістів Денис Котов.
Після нетривалого пікету під стінами СБУ протестувальники перемістилися до обласної прокуратури.
"Ми вже кілька днів не можемо повноцінно працювати, підприємство втратило свою потужність, а в нас на підприємстві працює 600 чоловік. Просимо врятувати наше підприємство від рейдерських атак "в законі", так би мовити", - звернувся до співробітника прокуратури один із працівників заводу та передав звернення до прокурора області.
Протестувальників вінницькі прокурори вислухали та пояснили, що це не вони проводили обшуки, а їхні київські колеги із Генеральної прокуратури.
"Наші співробітники не проводили жодних слідчих дій на вашому підприємстві, жодного відношення до кримінального провадження, яке розслідується Генпрокуратурою, ми не маємо. Але ваше звернення ми візьмемо", - зауважив начальник управління прокуратури Вінницької області Антон Ковальський.
Утім акція протесту на цьому не спинилася - жмеринські вагоноремонтники пішли під ОДА. Там вимагали зустрічі із губернатором Валерієм Коровієм. Втім, до мітингувальників вийшов один із заступників голови ОДА Василь Броварник. Вислухав, звернення забрав.
"Ми протестуємо, бо не хочемо, аби руками правоохоронних органів рейдери захопили Жмеринський вагоноремонтний завод, прикриваючись розслідуванням кримінальних справ щодо "Укрзалізниці". Під час обшуків у нас вилучили документи на право власності та печатку. Ми просимо, аби нам не блокували роботу, не брали в облогу 600 чоловік, це бюджетоутворююче підприємство із пристойними зарплатами для співробітників", - прокоментував власник заводу Віктор Жеребнюк.
Додамо, що обшуки відбувалися на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва. Кримінальне провадження відкрите у червні 2017 року за ознаками злочину, передбаченого статтею 219 Кримінального кодексу України: доведення до банкрутства.
"В ході досудового розслідування встановлюються обставини вчинення організованою групою за участі керівників Міністерства інфраструктури України і службових осіб ПАТ "Українська залізниця" дій, які призвели до стійкої фінансової неспроможності суб'єктів господарської діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди державі та кредитору, а також зловживання службовим становищем службовими особами Мінінфраструктури і ПАТ "Українська залізниця" при призначенні на керівні посади у зазначених підприємствах", - йдеться у судовому документі.
Слідство веде Головне слідче управління Генеральної прокуратури України.
Нагадаємо, що у 2015 році Віктору Жеребнюку, який крім "мерської" посади у Жмеринці, та головування у Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації, був народним депутатом від "Партії регіонів", анулювали дипломатичний паспорт .