Обійшлися без росіян: Вінницькі вчені самостійно провели ребальзамацію тіла Пирогова
14 березня тіло Пирогова занурили у спеціальний розчин, 19 квітня повернули в усипальницю
Вінницькі вчені самостійно, без допомоги російських колег, провели десяте ребальзамування тіла Микола Пирогова, що зберігається в усипальниці у Вінниці. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.
Процедуру провели у спеціально облаштованій лабораторії. 14 березня тіло Пирогова занурили у спеціальний розчин, 19 квітня повернули в усипальницю.
"Раніше тіло возили до Москви. Останню, десяту, ребальзамацію провели у Вінниці. При музеї ми створили лабораторію і там провели ребальзамацію. Нам вдалось зламати той стереотип, що тільки Москва робить ребальзамацію. Нас попереджували, що нам це може не вдатись. Звичайно, такі вислови і думки з боку деякої вченої еліти викликають сумніви, але як кажуть: "очі бояться, а руки роблять". Ми вивчили всі методи ребальзамації. За основу взяли методику Давида Виводцева. Нам вдалось провести ребальзамацію на високому рівні. Тіло після нашої ребальзамації виглядає краще, ніж після попередніх. Нам вдалось відділити шкіру на обличчі, відділити руки, відділити все тіло. Стан збереження тіла Пирогова а сьогодні значно кращий, ніж тіла Леніна, Хо Ші Міна, Кім Ір Сена…", - розповів генеральний директор Національного музею Петро Маркович Гунько.
Усипальницю вже відкрили для туристів.
Ребальзамацією займалась робоча група до якої входили професор Юрій Гумінський, доцент Сергій Гриценко та їхні асистенти – молоді вчені Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
Нагадаємо, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун не бачи ла сенсу у ребальзамуванні тіла вченого Миколи Пирогова. Вінницькій вчені взялися за ребальзамацію самостійно, пообіцявши виконати роботу на громадських засадах.